facebook

O Firmie

Standard Polish Enterprise SPE sc powstała w październiku 1993r. jako spółka cywilna. W lipcu roku 1994 została przekształcona w Standard Polish Enterprise SPE IMEX sc. W skład założycieli firmy wchodzili wtedy Andrzej Szafrański i Paweł Kuśmierek.

Od samego początku istnienia firmy nastawieni byliśmy na świadczenie usług informatycznych dla firm nie posiadających zaplecza w postaci etatowych informatyków, jak również dla firm, które takie zaplecze miały zbyt małe.

Zajęliśmy się również tworzeniem i doskonaleniem własnego oprogramowania. Nasza firma opracowała pełen pakiet systemów nazwanych "Polish Standard" umożliwiający administrowanie i kierowanie dowolnym przedsiębiorstwem lub urzędem. Wszystkie nasze programy zostały napisane w DataFlex, obiektowo zorientowanym środowisku do rozwoju aplikacji zawierającym RDBMS i 4GL oraz wersji pod Windows Visual Dataflex.

Od początku działalności SPE IMEX s.c. prowadziła również działalność handlową sprzętem komputerowym oraz urządzeniami biurowymi ułatwiającymi pracę. Jesteśmy również specjalistami w zakresie projektowania, instalacji i zarządzania sieciami komputerowymi w oparciu o Novell NetWare jak i Microsoft.

 • W 1994 roku wystartowaliśmy w konkursie na dystrybutora Amerykańskiej Firmy Data Access International Corporation zajmującej się Produkcją oprogramowania do tworzenia i obsługi baz danych DataFlex. Od 1995 roku zostaliśmy jedynym w Polsce oficjalnym Dystrybutorem Data Access International Corporation.
 • W 1996 roku rozpoczęliśmy sprzedaż i serwis kas fiskalnych IBM Entry 01 oraz urządzeń fiskalnych firmy POSNET.
 • W 1997 roku nastąpiły zmiany w spółce i na miejsce Pawła Kuśmierka do spółki przystąpiła Magdalena Szafrańska. W lutym 2004r. spółka cywilna została przekształcona w Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, gdzie w skład Zarządu Spółki weszli: Andrzej Szafrański i Magdalena Szafrańska.
 • W roku 2005 rozpoczęliśmy współpracę z Telekomunikacją polską i zostaliśmy Autoryzowanym Partnerem TP od roku 2006. W roku 2007 uzyskaliśmy status Srebrnego Partnera TP na rok 2008.
 • W roku 2007 nawiązaliśmy szeroką współpracę z hurtowniami sprzedającymi sprzęt i akcesoria komputerowe oraz materiały eksploatacyjne do urządzeń. W roku tym przeszliśmy również cykl szkoleń certyfikujących z produktów Microsoft.
 • W roku 2008 rozpoczęliśmy również współpracę z firmą Comarch w zakresie sprzedaży oprogramowania CDN Optima i staliśmy się ich Partnerem.
 • Od 01 lutego 2009 roku uzyskaliśmy status Prefered Partner 2009 w programie Partnerskim firmy Hawlett-Packard w zakresie sprzedaży sprzętu i akcesoriów komputerowych.
 • W kwietniu 2009 rozszerzyliśmy współpracę z firmą Comarch w zakresie sprzedaży oprogramowania CDN XL.
 • Z początkiem 2010 roku zmieniliśmy adres siedziby spółki na 91-084 Łódź, ul. Bardowskiego 50.
 • W marcu 2010 uruchomiliśmy własny sklep internetowy pod adresem: SPEIM.PL
 • W sierpniu 2010 powołaliśmy nową markę naszego sklepu internetowego pod adresem i nazwą: PlayAction.PL
 • W styczniu 2011 uzyskaliśmy status Srebrnego Partnera Comarch.

Wróć do strony głównej